A- A A+
Projekty unijne

Kluby sportowe

LKS START MSZANA

Tradycje piłki nożnej w Mszanie sięgają okresu przedwojennego. Już w latach 30-tych istniało we wsi boisko piłkarskie, na którym miejscowy klub Orzeł Mszana rozgrywał mecze do wybuchu wojny. Po wojnie istniała krótko Lechia Mszana, a w latach 50-tych mszańska sekcja piłki nożnej działała przy Górniku Wilchwy.

W czerwcu 1986 powstał LZS Start Mszana, którego prezesem został Jerzy Tatarczyk. Klub zainaugurował rozgrywki w klasie C, grupy II podokręg Rybnik w sezonie 1986/1987 i szybko awansował o trzy klasy. W latach 90-tych oddano do użytku piłkarzy nową szatnię.

Obecnie drużyna seniorów LKS Start Mszana prowadzi rozgrywki w klasie 'B'. Prowadzi również kilka drużyn młodzieżowych.

 

Prezes Marek Haśko. Kontakt: 603 968 666, www.start-mszana.futbolowo.pl


KLUB PIŁKARSKI PŁOMIEŃ POŁOMIA

Klub powstał w 1968 roku. W jego skład wchodzi drużyna seniorów, która w sezonie 2017/2018 zanotowała historyczny sukces - uzyskała awans do IV ligi oraz drużyna rezerw, która rozgrywa mecze w klasie C. Płomień szkoli też dzieci w kategoriach młodziki, orliki i żaki. W sierpniu 2018 klub hucznie obchodzi jubileusz 50-lecia istnienia.

Barwy klubowe: żółto-czerwone. Zespół seniorów rozgrywa swoje mecze na boisku przy ulicy Centralnej. 

Prezes: Leszek Woryna. Kontakt: 501 071 639, www.kspolomia.pl


UCZNIOWSKI MIĘDZYSZKOLNY KLUB SPORTOWY DELFIN

Klub zawiązał się w grudniu 2002 roku, a pełną parą zaczął działać od kwietnia 2003. Klub ma siedzibę w Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Połomi, zaś treningi zawodnicy odbywają na pobliskiej pływalni Gminnego Ośrodka Sportu. Treningi odbywają się zawsze we wtorki i czwartki od godziny 15.00 do 17.00. Dodatkowe ćwiczenia biegowe i ogólnorozwojowe mają miejsce w szkole w Połomi i w Mszanie, skąd rekrutuje się większość zawodników klubu „Delfin”.

Klub organizuje cykliczne imprezy sportowe, takie jak: Gminne Biegi Uliczne w Mszanie, Zawody Pływacko-Biegowe w Połomi, Gminny Turniej Badmintona i Tenisa Stołowego, jest też współorganizatorem otwartych zawodów na kąpielisku Balaton w Wodzisławiu.

Zawodnicy „Delfina” startują w zawodach pływackich, pływacko-biegowych, oraz zawodach triathlonowych m.in. w ramach: Ligi Klubów Triathlonowych województwa śląskiego, Międzywojewódzkich Mistrzostwach Młodzików w Rybniku czy Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży.

Prezes: Daniel Grzegoszczyk. Kontakt: 503 155 216


 

LKK GOS MSZANA

Klub kolarski, nastawiony na trenowanie dzieci i młodzieży, działa od 2016 roku, początkowo jako szkółka kolarska, a obecnie jako LKK FUJI GOS Mszana. Na koniec 2018 roku, pod względem wyników, klub zajął 6 miejsce na 20 zarejestrowanych klubów na Śląsku.
Trenerem młodych kolarzy jest Dariusz Siwek.

LKK współpracuje z Gminnym Ośrodkiem Sportu w Mszanie.

 

 

 

Kontakt: Gminny Ośrodek Sportu
Połomia, ul. Szkolna 17a
tel. 32/ 476 00 12
fax. 32/476 01 95
www: gosmszana.pl, e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.


Przedsiębiorcza Mszana

cpr certification online
cpr certification onlinecpr certification online

Ultimate Facebook Like Box Slider

CookiesAccept

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Czytaj więcej…

Zrozumiałem

Gminy partnerskie