A- A A+
Projekty unijne

Zakończyły się (przed czasem) roboty drogowe na remontowanej ul. Tuskera i Mickiewicza

Na dwa miesiące przed terminem zakończyły się prace budowlane przy ul. Tuskera i części Mickiewicza w Mszanie, a tym samym największe utrudnienia w ruchu. W najbliższych dniach gmina rozpocznie odbiór inwestycji.


- To było trudne zadanie, bo droga ta leży w samym centrum Mszany. Cieszymy się, że prace udało się przyspieszyć. Dziękujemy mieszkańcom za wyrozumiałość i znoszenie utrudnień związanych z robotami - mówi z-ca wójta Błażej Tatarczyk.

Ulica Tuskera w centrum Mszany, łączy powiatową ulicę 1 Maja z ulicą Mickiewicza. To ważny trakt komunikacyjny prowadzący do kościoła, cmentarza i terenu Gminnego Ośrodka Kultury i Rekreacji. Największym wyzwaniem w trakcie inwestycji była przebudowa mostku nad Mszanką. Stary był w fatalnym stanie technicznym. Oprócz przebudowy przepustu i nowej nawierzchni, na drodze pojawiły się również chodniki, co znacznie zwiększy bezpieczeństwo pieszych.


Wykonawcą remontu jest konsorcjum firm: Damian Ogrodowski, Firma Budowlana D-ART (lider konsorcjum) i Dominika Ogrodowska, Przedsiębiorstwo Usług Technicznych INFRAGO (partner konsorcjum). Prace rozpoczęły się jesienią zeszłego roku. Koszt inwestycji wynosi 2.214.670,02 zł, gmina pozyskała dofinansowanie z Funduszu Dróg Samorządowych w wysokości 50 proc. kosztów kwalifikowanych zadania.


Przedsiębiorcza Mszana

cpr certification online
cpr certification onlinecpr certification online

Ultimate Facebook Like Box Slider

CookiesAccept

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Czytaj więcej…

Zrozumiałem

Gminy partnerskie