A- A A+
Projekty unijne

Zmniejsza się liczba mieszkańców Gminy Mszana w izolacji i w kwarantannie

Dziś odbyło się kolejne wideospotkanie w ramach posiedzeń zespołu zarządzania kryzysowego w Urzędzie Gminy Mszana. Wójt Mirosław Szymanek omawiał sytuację epidemiczną z kierownikami jednostek oświatowych i placówek kultury i sportu.


Ze statystyk wynika, że trzecią falę koronawirusa mamy powoli za sobą. W izolacji (a więc z pozytywnym wynikiem testu) przebywa 10 mieszkańców, w kwarantannie - 35.

Dla porównania: na koniec kwietnia mieliśmy 38 zakażonych i dodatkowo 104 osoby w kwarantannie. Jeszcze gorzej było na początku kwietnia - COVID-19 stwierdzono aż u 99 mieszkańców, zaś w kwarantannie było ponadto 196 osób.

- Obecnie te dane są znacznie bardziej optymistyczne, ale wciąż musimy być ostrożni. Czekamy jednak na powrót do normalności - mówi wójt Mirosław Szymanek.

W Urzędzie Gminy wszystkie sprawy są załatwiane na bieżąco, jednak obsługa klienta nadal jest ograniczona do parteru. W Przedszkolu Wesoły Dzwoneczek w Mszanie, z powodu pozytywnego wyniku testu u jednej z pracownic, dzieci z trzech grup są na kwarantannie. Zakończyła się już natomiast kwarantanna dla jednej z grup przedszkolaków z Gogołowej. Szkoły przygotowują się do powrotu większej liczby uczniów - od 17 maja ma wejść nauczanie hybrydowe.


Przedsiębiorcza Mszana

cpr certification online
cpr certification onlinecpr certification online

Ultimate Facebook Like Box Slider

CookiesAccept

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Czytaj więcej…

Zrozumiałem

Gminy partnerskie