A- A A+
Projekty unijne

Informacja o rejestracji na szczepienia do Punktu Szczepień Powszechnych w Szpitalu w Rydułtowach

Od dnia 30 kwietnia br. rozpoczęła się rejestracja na szczepienia do Punktu Szczepień Powszechnych, zorganizowanego przez Powiat Wodzisławski przy pomocy PPZOZ w budynku Szpitala w Rydułtowach.

Punkt rozpocznie szczepienia od 12 maja br.

Jak sprawnie zaszczepić się w Punkcie w Rydułtowach?

Po pierwsze, Punkt Szczepień Powszechnych w Rydułtowach uruchomiony przez Powiat Wodzisławski funkcjonuje w budynku głównym Szpitala w Rydułtowach przy ul. Plebiscytowej 47. Dla osób zmotoryzowanych dostęp do obiektu jest możliwy przez bramę główną. I tu ważna informacja: na szczepienie należy przybyć nie wcześniej niż 15 minut przed umówioną godziną po to, by nie blokować miejsc innym osobom.

Po drugie, ruchem na parkingu kieruje obsługa, do której poleceń należy się bezwzględnie stosować. Ze względu na ograniczoną liczbę miejsc parkingowych prosimy o sprawne przybywanie na szczepienie i opuszczanie punktu. Jeżeli jest to możliwe, zalecamy skorzystanie z miejsc parkingowych poza terenem Szpitala. Prosimy też o takie sytuowanie swoich pojazdów, aby nie blokować przejazdu, w szczególności karetek pogotowia ratunkowego, które stacjonuje w pobliżu.

Po trzecie, na terenie Szpitala (również na parkingu) obowiązuje nakaz zasłaniania ust i nosa. Zwolnione są wyłącznie osoby ustawowo wskazane.

Po czwarte, po wejściu na teren Szpitala oraz bezpośrednio przed szczepieniem należy zdezynfekować ręce. W tym celu na terenie punktu ustawiono kilka stacji do dezynfekcji rąk. W punkcie są również dostępne długopisy do wypełnienia kwestionariusza wstępnego wywiadu przed szczepieniem. Będą one sukcesywnie dezynfekowane, jednak zalecamy po ich użyciu również umycie (zdezynfekowanie) rąk.

Po piąte, dystans, dystans i jeszcze raz dystans. Prosimy o bezwzględne zachowanie dystansu 1,5-2 m od innych osób podczas całego procesu szczepienia, tj. od wyjścia pojazdu aż po moment opuszczenia punktu szczepień. Nie narażajmy siebie i innych!

Po szóste, warunkiem zaszczepienia jest wypełnienie kwestionariusza wstępnego wywiadu przed szczepieniem. Druki są dostępne na każdym stoliku w punkcie szczepień. W związku z tym jednak, że wypełnienie ankiety zajmuje sporo czasu, zachęcamy, aby jeśli to możliwe pobrać druk ze strony internetowej (na przykład ze strony gov.pl – POBIERZ KWESTIONARIUSZ), wypełnić go i wziąć ze sobą na szczepienie.

Po siódme, przez wzgląd na zalecenia medyczne, po szczepieniu każda osoba bezwzględnie proszona jest o odczekanie 15 minut w specjalnie do tego przygotowanych poczekalniach. Na terenie poczekalni również obowiązuje reżim sanitarny, tj. konieczność zasłaniania ust i nosa oraz zachowania dystansu społecznego.

Po ósme, po pobycie w poczekalni poszczepiennej należy sprawnie opuścić Punkt Szczepień specjalnie oznaczonym wyjściem i – w przypadku przybycia pojazdem – opuścić parking, by zrobić miejsce, dla kolejnych mieszkańców.

Apelujemy o stosowanie się do powyższych zasad, co pozwoli na sprawny przebieg akcji. Wszystkim życzymy dużo zdrowia!


Przedsiębiorcza Mszana

cpr certification online
cpr certification onlinecpr certification online

Ultimate Facebook Like Box Slider

CookiesAccept

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Czytaj więcej…

Zrozumiałem

Gminy partnerskie