A- A A+
Projekty unijne

Umowa na przebudowę DW 933 - ulicy Wodzisławskiej - podpisana!

Ponad 581 mln zł trafi na przebudowę dróg wojewódzkich, w tym wyczekiwanego od dawna remontu ul. Wodzisławskiej w Mszanie.

Umowy podpisano na początku września w trakcie konferencji zorganizowanej na Drodze Wojewódzkiej 933. W wydarzeniu uczestniczył premier RP Mateusz Morawiecki oraz marszałek Jakub Chełstowski.


- Kładziemy ogromny nacisk nie tylko na to, żeby drogi były zmodernizowane, ale również żeby były to drogi bezpieczniejsze, żeby były pobocza, ronda, przejścia dla pieszych, żeby również były światła ruchu drogowego. Tego typu inwestycje zwiększą poziom bezpieczeństwa na drogach. Dla nas to jest cały kompleksowy program zwiększenie bezpieczeństwa na drogach – mówił Mateusz Morawiecki.


Przebudowane zostaną trzy drogi wojewódzkie, w tym najbardziej interesująca mieszkańców naszej gminy i całego regionu DW 933 na odcinku od Wodzisławia Śląskiego do Jastrzębia-Zdroju i od Pawłowic do Pszczyny. O remont DW 933 władze Gminy Mszana zabiegały od wielu lat, w 2017 roku zorganizowano nawet happening "Jesteś na TAK, postaw swój znak", podczas którego zebrano blisko 2 tysiące znaków poparcia dla konieczności przebudowy DW 933. W akcję włączali się nawet kierowcy z Czech i odległych województw, którzy ulicą Wodzisławską dojeżdżają do węzła autostrady A-1 w Mszanie.


- Cieszę się bardzo, że umowa na przebudowę drogi została już podpisana. Teraz czeka nas skomplikowany proces budowy, z wieloma związanymi z tym uciążliwościami. Ważne jednak, że inwestycja ruszy, bo jest przez mieszkańców od dawna oczekiwana - mówi wójt Mszany Mirosław Szymanek.


Przebudowa DW 933 będzie kosztować 240 mln zł. Inwestycja zostanie dofinansowana z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Śląskiego na lata 2014-2020 (ponad 140 mln zł z funduszy UE).


Przedsiębiorcza Mszana

cpr certification online
cpr certification onlinecpr certification online

Ultimate Facebook Like Box Slider

CookiesAccept

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Czytaj więcej…

Zrozumiałem

Gminy partnerskie