A- A A+
Projekty unijne

Uwaga! Zmiana miejsca Narodowego Czytania w Mszanie!

Ze względu na zapowiadane złe warunki atmosferyczne, organizowane przez Gminną Bibliotekę Publiczną w Mszanie Narodowe Czytanie zostaje przeniesione z muszli koncertowej GOKiR Mszana do sali widowiskowej w nowym skrzydle przedszkola "Wesoły Dzwoneczek" w Mszanie.

VIII Narodowe Czytanie, ogólnopolska akcja popularyzująca czytelnictwo oraz piękno literatury polskiej, odbędzie się już jutro, 7 września, o godz. 12.00.

W programie m.in. przedstawienie teatralne pt. "Katarynka" w wykonaniu uczniów Szkoły Podstawowej w Mszanie oraz odczytanie nowelki E. Orzeszkowej "Dobra pani".

Akcja Narodowe Czytanie przebiega pod patronatem honorowym Pary Prezydenckiej i w tym roku poświęcona jest polskim nowelom. Narodowe Czytanie organizowane jest od 2012 roku. Zostało zainicjowane wspólną lekturą "Pana Tadeusza" Adama Mickiewicza. W 2018 roku czytaliśmy "Przedwiośnie" Żeromskiego. Powieść ta podczas finału akcji była czytana na wszystkich kontynentach – w blisko 3000 miejsc na całym świecie, w tym w 134 poza granicami Polski, w 33 krajach, nawet na Antarktydzie.


Przedsiębiorcza Mszana

cpr certification online
cpr certification onlinecpr certification online

Ultimate Facebook Like Box Slider

CookiesAccept

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Czytaj więcej…

Zrozumiałem

Gminy partnerskie