A- A A+
Projekty unijne

Aktualności

Ważna ankieta dla mieszkańców Gminy Mszana - prosimy o wypełnienie

Główne wejście do budynku Urzędu Gminy w Mszanie

Stowarzyszenie Lokalna Grupa Działania Morawskie Wrota, wspólnie ze wszystkimi grupami woj. śląskiego, przygotowuje się do korzystania ze środków Regionalnego Programu Operacyjnego w etapie finansowania 2021-2027.

Czytaj więcej...

Organizacja transportu dla osób mających trudności z dotarciem do punktu szczepień (COVID-19)

Biały budynek Ośrodka Pomocy Społecznej w Połomi

Kierownik Ośrodka Pomocy Społecznej w Mszanie informuje, iż w związku z organizacją transportu osób mających trudności w samodzielnym dotarciu do punktów szczepień przeciwko wirusowi SARS-CoV-2 (COVID-19),

Czytaj więcej...

Obwieszczenie Wójta Gminy Mszana z dnia 18 stycznia 2021 r. o działalności UG w czasie epidemii

Główne wejście do budynku Urzędu Gminy w Mszanie

Zgodnie art. 30 ust. 1 oraz art. 33 ust. 3 ustawy z dnia 8 marca 1990 roku o samorządzie gminnym (t. j. Dz. U. z 2019r. poz. 506 ze zm.) oraz § 22 Rozporządzenia Rady Ministrów z dnia 21 grudnia 2020 r. w sprawie ustanowienia określonych ograniczeń, nakazów i zakazów w związku z wystąpieniem stanu epidemii (Dz.U. 2020 poz. 2316) i §1 Rozporządzenia Rady Ministrów z dnia 14 stycznia 2021 r. zmieniające rozporządzenie
w sprawie ustanowienia określonych ograniczeń, nakazów i zakazów w związku z wystąpieniem stanu epidemii (Dz.U. 2021 poz. 91) ustala się, w celu zapewnienia bezpieczeństwa obywateli i pracowników następujące ograniczenia w funkcjonowaniu Urzędu Gminy Mszana w okresie od 18 stycznia br. do 31 stycznia 2021 r.:

Czytaj więcej...

Uwaga smog! Bardzo zła jakość powietrza w naszym regionie

Czerwony napis zła jakość powietrza na białym tle z czerwonymi punktami

Wojewódzkie Centrum Zarządzania Kryzysowego powiadamia o ryzyku wystąpienia przekroczenia poziomu informowania dla pyłu zawieszonego PM10 w powietrzu w dniu 18.01.2021 r.

Czytaj więcej...

Przedstawiciele Muzeum Auschwitz i wójt Gminy Mszana złożyli kwiaty na Grobie Ofiar Marszu Śmierci

Grób Ofiar Marszu Śmierci na cmentarzu w Mszanie. Trzy osoby w ciepłych kurtkach składają kwiaty na płycie grobu

Wczoraj, w 76. rocznicę tragicznego "Marszu Śmierci", na grób w Mszanie upamiętniający 33 ofiary tej tragedii przyjechała delegacja Muzeum Auschwitz - Birkenau na czele z dr Jackiem Lachendro.

Czytaj więcej...

Terminy wymiany starych kotłów wg Uchwały antysmogowej dla województwa śląskiego

Kopcący komin domu na tle nieba

W związku z licznymi zapytaniami mieszkańców naszej gminy w sprawie terminów wymiany starych kotłów na paliwo stałe Wójt Gminy Mszana przypomina, że od 1 września 2017 r. na terenie naszego województwa obowiązuje Uchwała NR V/36/1/2017 Sejmiku Województwa Śląskiego z dnia 7 kwietnia 2017 r. tzw. uchwała antysmogowa określająca terminy likwidacji starych urządzeń grzewczych.

Czytaj więcej...

Woda w źródełku przy ul. Konopnickiej w Mszanie zdatna do spożycia

Na białym tle napis Woda zdatna do spożycia

Wójt Gminy Mszana informuje mieszkańców o wyniku badania wody przeprowadzonego przez Państwowy Powiatowy Inspektorat Sanitarny w Wodzisławiu Śląskim.

Czytaj więcej...

Podaruj 1% podatku organizacjom z powiatu wodzisławskiego - apel

Grafika 1 procent

Rozpoczął się czas przygotowywania zeznań podatkowych. Warto przekazać 1% swojego podatku dochodowego na rzecz wybranej organizacji pożytku publicznego.

Czytaj więcej...

Zmarła była radna Rady Gminy Mszana. Wyrazy współczucia dla Rodziny

Płonąca świeca na ciemnym tle

14 stycznia br., w wieku 77 lat, zmarła śp. Ingeborga Kozielska, była radna Rady Gminy Mszana, matka radnego Mirosława Kozielskiego (kadencji 2010-2014).

Czytaj więcej...

"Nie truj sąsiada" - zdalne konsultacje dla osób zainteresowanych wymianą kotła

Plakat - opis, jak wziąć udziałw konsultacjach? 1. Prześlij zgłoszenie na adres konsultacje@planergia.pl lub skontaktuj się telefonicznie pod numerem 732 888 349. 2. W dniu konsultacji otrzymasz mailem linka do połączenia telekonferencyjnego: - video - jeśli posiadasz kamerkę internetową - udział telefoniczny - jesli nie masz możliwości połączenia video Konsultacje odbędą się z udziałem ekspertów zewnętrznych. Uwaga! Liczba miejsc jest ograniczona. Zapraszamy!

28 stycznia br., w godzinach 16.00 - 20.00, odbędą się zdalne konsultacje eksperckie dla osób z terenu Gminy Mszana zainteresowanych wymianą kotła, montażem fotowoltaiki czy innymi inwestycjami proekologicznymi.

Czytaj więcej...

Akcja Zima 2021. Kontakt do firm odśnieżających drogi gminne w Mszanie, Połomi i Gogołowej

Pług na drodze

Urząd Gminy w Mszanie informuje, że podczas tegorocznej zimy drogi gminne w sołectwie Mszana i Połomia odśnieżane są przez firmę PHU Antoni Rduch, a w Gogołowej przez SKR Mszana z/s w Gogołowej.

Czytaj więcej...

Informacja, kiedy składać wnioski o świadczenie 500+ na nowy okres świadczeniowy

Biały budynek Ośrodka Pomocy Społecznej w Połomi

Ośrodek Pomocy Społecznej w Mszanie informuje, że od 1 lutego br. – elektronicznie, a od 1 kwietnia br. – tradycyjnie będzie można składać wnioski o ustalenie prawa do świadczenia wychowawczego (500+) na kolejny okres świadczeniowy 2021/2022.

Czytaj więcej...

Powiadomienie o ryzyku wystąpienia przekroczenia poziomu alarmowego dla PM10 w powietrzu

Grafika z napisem alarm zła jakość powietrza

Na podstawie wyników pomiarów jakości powietrza na stacjach monitoringu, ze względu na pył zawieszony PM10, jakość powietrza szczególnie w godzinach porannych, wieczornych i nocnych będzie bardzo zła.

Czytaj więcej...

Przedsiębiorcza Mszana

cpr certification online
cpr certification onlinecpr certification online

Ultimate Facebook Like Box Slider

CookiesAccept

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Czytaj więcej…

Zrozumiałem

Gminy partnerskie